Traktat o androidach

 

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Grecas, Agnieszka Nasierowska
Asystent reżyserów: Katarzyna Hora
Scenografia: Alex Aleksiejczuk
Asystent scenografa: Jan Głąb
Ruch sceniczny: Weronika Żylińska
Muzyka: Tymek Witczak
Przygotowanie wokalne: Joanna Kaczmarek
Multimedia: Jakub Ławicki

 

Kierownik produkcji: Piotr Melchior Torchała P

 

Produkcja ppa: Marek Godyń

 

Obsada: Anna Andrzejewska, Wiktoria Czubaszek, Przemysław Furdak, Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Maciej Rabski, Malwina Rusów, Olga Żmuda

 

Są takie dni, w które świat mógłby się skończyć i nikt by go nie żałował. Bo i czego tu żałować? Tych drapaczy chmur i krawaciarzy szaleńczo biegnących po siatce ulic? Tych maniaków zapatrzonych w skrzące się szybki Iphonów, poszukiwaczy wrażeń, współczesnych pielgrzymów, którzy błądzą po mieście w poszukiwaniu odprysków czułości.

Za nimi błądzą ich mgły utkane z papierosowego dymu. Na próżno. Mieszkańcy metropolii mają  powieki lekko opuszczone, bo żaden z nich nie chce uchodzić za desperata, za łowcę odprysków czułości. Gdy pielgrzymi uświadomią sobie, że sytuacja jest beznadziejna, wracają do swoich szklanych pudełek, otwierają Facebooka, ale wkrótce odkrywają, że nie ma tam 900. przyjaciół, a 900 powodów do samotności. Gdy doznają tego objawienia, zaczynają wyć. Nie płakać, a wyć. Gromadzony latami smutek wybucha lawiną łez. Nie ma co płakać, zawsze można porozmawiać z Siri. Powtarzają sobie w myślach, bo czują się dość żałośnie, wyjąc tak za drugim człowiekiem.

To, że kamerka internetowa jest wyłączona, nie znaczy, że nikt nie patrzy. Szklane oko nie zasypia nigdy. Zawsze ktoś patrzy, a ten kto patrzy z ukrycia, dostrzega bardzo dobrze mankamenty głupio-mądrej polskiej klasy średniej. Tych wielkich przegranych, tych bezproduktywnych, egoistycznych maminsynków i no life’ów. I to ma być przyszłość Polski?  – wtedy znowu powraca myśl: a może to wszystko skończyć?
Spektakl na motywach powieści „God hates Poland” Michała R. Wiśniewskiego

 

HYPERLINK „http://ppa.wroclaw.pl/traktat-o-androidach-god-hates-poland/

 

error: Zawartość chroniona !!