Koniec

 

Reżyseria: Agnieszka Nasierowska
Scenariusz: Xawery Zamachowsky
Scenografia: Marianna Lisiecka, Iza Banaszek
Muzyka: Paweł Głosz

Obsada: Anna Andrzejewska, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak

Premiera 6 czerwca o 19:00 w dawnej Zajezdni Dąbie, siedzibie Stowarzyszenia Tratwa.

W sytuacji kryzysu, który wydaje się być ostatecznym, pojawiają się pomysły na radykalne rozwiązanie problemów. Jakie postawy odnajdujemy w społeczeństwie u swego kresu? „Koniec” to świat późnego kapitalizmu w krzywym zwierciadle: jednocześnie groteskowy i niebezpieczny, gdzie bezrefleksyjny konsumpcjonizm przeplata się z radykalnymi ideami.

 

Bohaterowie „Końca” marzą o naprawie świata, chcą zakończyć cywilizację opartą na wyzysku, cywilizację, która ciągle wikła się w wojny. Ciąży nad nimi jednak wątpliwość: czy czas jest odpowiedni? Czy kryzys jest ostateczny, zgodnie z koniecznością historycznej ewolucji? A może rewolucja nie ma właściwego czasu…? Sytuacji terrorystów nie ułatwia również obecność znanego filozofa – Slavoja z Ljubljany, który pojawia się na chwilę, niczym kot z „Alicji w krainie czarów”, żeby zasiać w nich ziarno wątpliwości i zniknąć.

 

Spektakl powstał w ramach projektu „Program podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie, Filią we Wrocławiu.

 

 

error: Zawartość chroniona !!