Inne gatunki

 

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Nasierowska
Muzyka: Wojciech Kandefer, Tymek Witczak,
Scenografia, formy i kostiumy: Marianna Lisiecka
Obsada: Anna Andrzejewska, Katarzyna Borek, Adam Pietrzak, Nikos Kotowicz

 

„Widzę, że nie słuchasz muzyki – tobie się wydaje, że słuchasz muzyki, ale nie słuchasz”. Jeśli wierzyć w słowa wypowiedziane przez bohatera sztuki Petera Asmussena: „śmierć jest innym gatunkiem muzyki” i nie ma w sobie nic z powolności. Czasem jest jak foxtrot, innym razem brzmi jak nagle zerwany gitarowy riff, przerwana lekcja muzyki.
Akcja sztuki Inne gatunki przedstawia sytuację po katastrofie, wszystkie tragedie już się wydarzyły. Nie ma powodu do łez. Pozostaje tylko nasłuchiwanie zbliżających się kroków. Moment śmierci nie musi jednak przynosić ulgi. Może jej przyjście nie oznacza żadnego końca, a za jej granicą jest tylko wieczne trwanie? To cisza po katastrofie jest muzyką. W tym podskórnym nurcie fal ukrywają się szepty i krzyki.
Muzyka, której słuchaliśmy, teksty piosenek, które nuciliśmy. Jakie dźwięki słyszą ci, którzy nie mają już siły tworzyć? Być może są to dźwięki zasysającej pustki, która pochłania wszystko, co spotka na swojej drodze.
W danse macabre uczestniczą różni muzycy: ci żywi i ci martwi – wszyscy z kręgu wisielca.
W przedsionku piekieł orbitują Ewa Demarczyk, Leonard Cohen, Kurt Cobain czy Ozzy Osbourne. Skazani na koszmar odtwarzania swoich przebojów w nieskończoność, dźwigają jarzmo artysty. Taka jest ich cena za bycie w panteonie ikon.
Projekt Inne Gatunki opowiada o formach depresji i melancholii, poprzez muzykę, pokazuje wiele odmian smutku i różne rodzaje umierania. To wszystko składa się na osobliwą podróż w głąb najmroczniejszej otchłani.

 

źródło: HYPERLINK „http://ppa.wroclaw.pl/inne-gatunki/

trailer: HYPERLINK „https://www.youtube.com/watch?v=Vqu1F-VbQ-c

 

37. PPA nurt OFF

 

 

 

 

Post navigation

error: Zawartość chroniona !!